Станіславський технікум фізичної культури створений 7 червня 1940 року. Згідно Постанови Ради Народних Комісарів УРСР є суб’єктом освітньої діяльності, яка здійснюється з метою задоволення освітніх потреб особи, суспільства і держави, і віднесений до сфери управління Міністерства освіти і науки,  молоді та спорту України, для організації роботи навчального закладу були направлені п’ять випускників Харківського інституту фізкультури – Хрестинин, Волошиновський, Пивоваров, Шаренков, Бережний. Василь Васильович Шаренков став директором, всі інші – викладачами. На перший курс було зараховано 150 чоловік. В основному це була молодь із західних областей України. Перший навчальний рік встигли завершити, а 22 червня 1941 року багатьох учнів і всіх викладачів разом з директором мобілізували на фронт. Після закінчення війни технікум продовжив готувати спеціалістів із фізичної культури і спорту.

У 1949 році Бережний М.М. стає директором технікуму і працював на цій посаді більше 25 років. Під його керівництвом технікум став базовим навчальним закладом всесоюзного значення. Саме у Івано-Франківську розроблялися навчальні програми і методики викладання спеціально-теоретичних і практичних дисциплін для 25 технікумів Радянського союзу. Будівництво навчального корпусу, легкоатлетичного манежу, плавального басейну теж пов’язано з його іменем. У цей час був створений педагогічний колектив однодумців, які зміцнили авторитет навчального закладу не тільки в Україні, але і поза її межами.

У 1978 році після виходу на пенсію М.М. Бережного директором технікуму було призначено Заслуженого працівника фізичної культури та спорту Герю В.А.

Цей період роботи навчального закладу характеризувався потужною підготовкою спортивного резерву, який в подальшому став гордістю Прикарпаття. Це чемпіони і призери України, Європи, світу – Ю.Чернишов, Л.Левандовська, Л.Григурко, І.Оробець, Н.Шляхтич, Н.Лукинів, М. Федорівський, П. Семків, А. Бистров та інші. Починаючи з 2000 р., щорічно на базі коледжу проводяться міжнародні турніри з плавання, присвячені пам’яті бувшого директора Гері В.А..

Після виходу в 1988 році на пенсію Гері В.А. директором технікуму стає Заслужений працівник культури України, досвідчений фахівець і педагог, випускник технікуму Дебенко Михайло Богданович. За цей період була проведена велика робота по благоустрою території технікуму, який став візитною карткою міста Івано-Франківська. Якісно обладнані аудиторії, придбані сучасні технічні засоби для покращення проведення навчального процесу.

Вперше в історії технікуму його вихованці С. ОсовичР. ВірастюкЮ. Клюкова і О. Юнчик , Р. Лейбюк стали учасниками Олімпійських ігор в Атланті, Нагано, Солт-Лейк-сіті.

У 1995 році технікум отримав статус коледжу фізичного виховання.

З ініціативи М.Б.Дебенка коледж започаткував підготовку фахівців із молоді української діаспори Румунії і українського товариства глухонімих.

З 1999 року коледж очолив Турковський Ярослав Олександрович, за цей час було, значно покращено навчально-тренувальну базу коледжу – відремонтовано басейн. Обладнано 3 комп’ютерні аудиторії, комп’ютеризовано бібліотеку. З метою удосконалення навчального процесу, студенти, набули можливість вільного доступу до глобальної мережі Internet. Важливим здобутком колективу стало право навчального закладу готувати спеціалістів освітньо-кваліфікаційного рівня “Бакалавр ”.

З 2009 р. директором є випускник коледжу, Заслужений працівник фізичної культури та спорту, Заслужений тренер України, магістр державного управління Пасічняк Любомир Васильович, який гідно продовжує традиції навчального закладу. Колектив суттєво поповнився науковцями – докторами та кандидатами наук. Проводяться міжнародні та всеукраїнські науково – теоретичні конференції, відбулась реконструкція манежу, відкриті спортивні майданчики, проведено капітальний ремонт гуртожитку, актового залу, гімнастичного залу, ремонт легкоатлетичного манежу, реконструкція залу важкої атлетики, проведено поточний ремонт навчальних аудиторій, коридорів, заміна віконних та дверних блоків, та збільшено кількість одиниць комп’ютерної техніки. У 2011 році навчальний заклад пройшов акредитацію зі спеціальності за освітньо-кваліфікаційним рівнем “Молодший спеціаліст”, термін дії ліцензії до 01.07.2016р. Відновлено ліцензію на освітньо-кваліфікаційний рівень “Бакалавр”.
В даний період у коледжі працює 129 викладачів серед яких 3 доктори наук, 3 професори, 13 кандидатів наук, 4 аспіранти, 5 доцентів, 3 заслужених працівника фізичної культури і спорту України, 19 майстрів спорту, 1 майстер спорту міжнародного класу, 1 заслужена вчителька України,6 заслужених тренерів України, 5 суддів Міжнародної категорії та 1 заслужений лікар України. На денному відділенні навчається понад 600 студентів, усі вони забезпечені місцями у гуртожитку. Понад 250 студентів навчаються на заочному відділенні. База коледжу є однією з кращих в Україні серед вищих навчальних закладів – III-IV рівнів акредитації, які готують фахівців з фізичної культури і спорту. Тут систематично проводяться міжнародні та всеукраїнські змагання з багатьох видів
спорту.За 70 років діяльності коледж підготував більше 14000 фахівців фізичної культури, що працюють в усіх регіонах України, а також в Румунії, Німеччині, Ізраїлі, США. Серед яких понад 20 майстрів спорту міжнародного класу – учасників Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи, 263 майстри спорту більше 10 випускників стали докторами і кандидатами наук. Гордістю колективу є всесвітньо відомі випускники коледжу брати Роман та Василь Вірастюки, Юрій Літуєв, Неля Непорадна та інші.

З 01 квітня 2013 року ДВНЗ «Івано-Франківський коледж фізичного виховання» реорганізовано в Івано-Франківський коледж фізичного виховання Національного університету фізичного виховання і спорту України. У перспективі розвитку навчального закладу розширення контингенту студентів шляхом відкриття ряду нових спеціальностей, реконструкція навчального корпусу та студентського гуртожитку, вдосконалення науково-пошукової роботи викладачів та студентів.

Поширти допис у соц.мережах: