Циклова комісія зимових видів спорту (раніше предметна комісія лижного спорту) створена в 1965 році. Першим головою предметної комісії лижного спорту був Чістіков Володимир Миколайович. Спеціалізація лижного спорту відкрита в 1955 році.

В 1965 предметною комісією були засновані змагання з лижних гонок на приз С.В.Руднєва, які були внесені в Український календар змагань, і проводились в кінці грудня кожного року у смт. Ворохта до 1991 року, а потім перейменовані у приз С.Бандери.

Навчальні заняття з лижного спорту як на спеціалізації «Лижний спорт» так і на загальному курсі проводились у вигляді лижних зборів в смт. Ворохта. До відкриття Зимових Олімпійських Ігор, для лижників коледжу проводились лижні пробіги з сумарною кількістю пройдених кілометрів, які б рівнялись відстані від м. Івано-Франківська до столиці Зимових Олімпійських Ігор.

Навчальні заняття з предмету «Туризм і спортивне орієнтування» на предметній комісії проводились у вигляді 6-ти денного туристичного походу присвяченого Карпатському рейду під командуванням С.А.Ковпака і С.В.Руднєва, крім того проводились турпоходи по Чорногірському хребту в г. Карпати з виходом на найвищу вершину Українських Карпат г. Говерла.

За весь період існування циклової комісії норматив майстра спорту виконали понад 20 студентів, які навчались на цикловій комісії, з різних видів лижного спорту Із них дванадцять майстрів спорту з лижних гонок, шість з біатлону, два з фрістайлу, по одному з сноубордінгу, лижного туризму і зимового орієнтування. Серед них – МСМК Роман Лейбюк – учасник зимових Олімпійських ігор в Солт-Лейк-Сіті (2002р),Туріні (2006р) і Ванкувері (2010р) член збірної команди України, чемпіонка світу серед юніорок призер етапу Кубку світу, учасниця зимових Олімпійських ігор у Ванкувері (2010р) з лижної акробатики МСМК Надія Діденко, брати Віталій і Назарій Прокоп’юки – члени збірної команди України зі стрибків на лижах з трампліна, чемпіони України, Роман Тренчук – чемпіонка України з лижних гонок, Татяна Платко – бронзовий призер чемпіонату України з лижного туризму, Надія Копчук – бронзовий призер Кубка України з лижних гонок серед юніорів, Сергій Лисянський -призер чемпіонату України з фрістайлу, Іван Німчук- учасник чемпіонату світу з зимового орієнтування, Ірина Мосорук–чемпіонка України і переможниця Кубку України серед юніорів з гірськолижного спорту, Харук Михайло-чемпіон світу серед юніорів з сноубордінгу.

Гордістю коледжу є випускники циклової комісії доктор медичних наук, професор Івано-Франківського національного медичного університету Микола Рожко, заслужений тренер України Ігор Калачевський, заслужений тренер України Василь Кознієнко, заслужений працівник фізичної культури Іван Корнєв, суддя Всесоюзної і Національної категорії з лижних гонок Олександр Бистров, відмінник народної освіти Людмила Кушмелюк.

Із 9 викладачів циклової комісії, які в даний час працюють, 8 є випускниками коледжу. Це – майстер спорту з біатлону І.Д.Бойчук, майстер спорту з біатлону В.Є. Федорюк, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, суддя національної категорії з лижного спорту Р.М. Сем’янчук, який приймав участь в суддівстві XXII Зимових Олімпійських Іграх (2014р) , викладач вищої категорії Ю.М. Пожар, магістр ФКіС І.Р. Пасічняк, магістр ФКіС, аспірант Прикарпатського НУ С.М. Бельмега, аспірант НУФВіСУ А.Р. Сем’янчук.

На цикловій комісії працює доцент, кандидат педагогічних наук викладач навчальної дисципліни «Методика туристично-краєзнавчої роботи в школі» Оришко Світлана Петрівна.

В різні роки на цикловій комісії працювали такі викладачі:

Чістіков Володимир Миколайович 1954 – 1981

Пустовіт Іван Петрович 1953 – 1983

Балакшин Валерій Зосимович 1967- 1975

Припхан Роман Степанович 1957 – 1997

Літаренко Юрій Костянтинович 1976 -1982

Кушмелюк Людмила Федорівна 1971-1999

Бистров Олександр Васильович 1982- 1999

Кознієнко Василь Григорович 1983-1987

Нікітін Олександр Ігорович 1981- 1994

Ємельяненко Ігор Леонтійович 1964- 2001

Рудак Степан Васильович 1995-2012

Ткачівський Микола Євгенович 1972-2015

Солоненко Василь Іванович 2000 -2019

Майстри спорту, які навчалися на цикловій комісії зимових видів спорту

№ п/п

Прізвище, ім’я

вид спорту

рік присвоєння

1. Дімітрієва Алла лижні гонки 1963
2. Дем’янова Любов лижні гонки 1964
3. Дем’янов Олександр лижні гонки 1965
4. Кознієнко Василь лижні гонки 1967
5. Калачевський Ігор лижні гонки 1967
6. Маров Олександр лижні гонки 1967
7. Кротов Василь лижні гонки 1968
8. Шульга Юрій лижні гонки 1969
9. Петюлін Віктор лижні гонки 1975
10. Куранова Віра лижні гонки 1976
11. Лейбюк Роман лижні гонки 1999 (МСМК)
12. Тренчук Роман лижні гонки 2002
13. Нікітін Олександр біатлон 1977
14. Бойчук Іван біатлон 1979
15. Губайдулін Микола біатлон 1979
16. Федорюк Володимир біатлон 1980
17. Скрипник Володимир біатлон 1981

 

Володимир Євгенович ФЕДОРЮК

голова циклової комісії, спеціаліст вищої категорії, майстер спорту.

Викладач дисциплін «Теорія і практика викладання зимових видів спорту», «Основи спортивно-оздоровчого туризму(з походом)», “Підвищення спортивної майстерності”, “Основи фахової дисципліни”, “Практикум з лижної підготовки та зимових видів спорту”, “Практика зі спортивного туризму та орієнтування”.

Роман Михайлович СЕМ’ЯНЧУК

спеціаліст вищої категорії, викладач-методист.


Викладач дисциплін «Теорія і практика викладання зимових видів спорту», «Основи спортивно-оздоровчого туризму», “Основи орієнтування на місцевості” “Курсова туристичне краєзнавство” “Організація аварійно-рятувальних робіт в гірській місцевості” “Практика зі спортивного туризму та орієнтування” “Методика турисько-краєзнавчої роботи в школі” “Підвищення спортивної майстерності”.

Світлана Петрівна ОРИШКО

кандидат педагогічних наук, спеціаліст вищої категорії.

Викладач дисциплін “Туристично-фаховий практикум” “Навчально-технологічна практика” “Організація обслуговування в готелях” “Туристично-краєзнавчий практикум”.

Юрій Михайлович ПОЖАР

спеціаліст вищої категорії.


Викладач дисциплін “Практикум з лижної підготовки та зимових видів спорту” “Практика зі спортивного туризму та орієнтування”.

Інна Романівна ПАСІЧНЯК

спеціаліст вищої категорії.
Викладач дисциплін «Теорія і практика викладання зимових видів спорту», «Основи спортивно-оздоровчого туризму» “Основи фахової дисципліни” “Практика зі спортивного туризму та орієнтування”.

Світлана Михайлівна БЕЛЬМЕГА

спеціаліст першої категорії.


Викладач дисциплін «Теорія і практика викладання зимових видів спорту», «Основи спортивно-оздоровчого туризму», «Фізична культура» “Вступ в спеціальність “Туризм” основи туризмознавства” “Основи фахової дисципліни” “Курсова туристичне краєзнавство” “Виробнича практика” “Практика зі спортивного туризму та орієнтування” “Організація екскурсійної діяльності” “Туристично-фаховий практикум”.

Андрій Романович СЕМ’ЯНЧУК

спеціаліст першої категорії.


Викладач дисциплін «Теорія і практика викладання зимових видів спорту», «Основи спортивно-оздоровчого туризму», «Методика туристично-краєзнавчої роботи в школі» “Фізична культура” “Курсова туристичне краєзнавство” “Організація спортивно-оздоровчого туризму” “Підвищення спортивної майстерності”.

Тетяна Юріївна ПРУСЕНКО

спеціаліст першої категорії.


Викладач дисциплін “Організація активного туризму”, “Організація туристичних подорожей” “Курсова туристичне краєзнавство”.

 

Поширти допис у соц.мережах: