Виховна робота у Відокремленому структурному підрозділі «Івано-Франківський фаховий коледж фізичного виховання Національного університету фізичного виховання і спорту України».

Процес виховання у Відокремленому структурному підрозділі «Івано-Франківський фаховий коледж фізичного виховання Національного університету фізичного виховання і спорту України»  органічно поєднаний з процесом навчання.

Виховна робота здійснюється відповідно до нормативно – правових актів з питань освіти і соціального захисту; спрямована на організацію студентського самоврядування; спостереження та контроль за роботою Ради з профілактики правопорушень та студентської ради гуртожитку, організацію роботи студентських творчих колективів, проведення екскурсій, зустрічей з цікавими людьми, співпрацю з батьківським комітетом, роботу з попередження правопорушень, підготовку студента коледжу до повноцінного суспільного життя.

Виховний процес здійснюється, як правило, за активної участі самих студентів. Самоврядна форма управління студентським життям на рівні навчальної групи, відділення коледжу, гуртожитку добре зарекомендувала себе у студентському середовищі.

Традиційно  в коледжі  проводяться:

  • свята Першого та Останнього дзвоників, вручення дипломів випускникам коледжу;
  • презентації груп нового набору;
  • свята з нагоди Дня працівника фізичної культури, працівника освіти, Дня студента, Дня Гідності та Свободи,Дня Соборності України, Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору, Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та загиблих у зоні ООС, Дня Українського козацтва, Міжнародного дня рідної мови, Дню української мови та писемності, Дня Захисника Вітчизни ;
  • до Шевченківських днів, літературні читання творів Івана Франка, Лесі Українки, Ліни Костенко, Тараса Шевченка;
  • різноманітні зустрічі за участю працівників мистецтва, культури, медичних установ, правозахисних органів;
  • щорічного проведення Хресної дороги за участю священика та семінаристів Духовної семінарії;
  • благодійний студентський проект «Краса заради дитячої посмішки – Міс та Містер коледжу» ;
  • проведення конференцій, круглих столів, виховних годин, екскурсій тощо.

Гордістю навчального закладу є  творчий аматорський колектив коледжу   студентів «Spart@» (керівник Неля Білодід), аматорський театр викладачів «Браво» (керівник Василь Гринюк), студентський театр пластики «ENOZIS” (керівник Василь Гринюк), студентський інструментальний ансамбль ( керівник Уляна Шумелда), які неодноразово ставали лауреатами міських, обласних і  всеукраїнських конкурсів, переможцями та призерами  обласних конкурсів серед студентів закладів фахової передвищої освіти Івано-Франківської області.

Значна робота проводиться, створеним психологічною службою коледжу, волонтерським загоном «Промені надії» завданням якого є:  не бути байдужим до вшанування  пам’яті людей, які віддали своє життя за нову, вільну, демократичну державу, сприяти розвитку у студентської молоді відчуття милосердя, добра, співчуття, співпереживання, проводити профілактичну роботу щодо зменшення правопорушень та негативних проявів поведінки серед молоді.

Традиційним є співробітництво коледжу з різними благодійними організаціями, такі як Червоний Хрест, благодійна служба «Карітас», тощо. Завдяки йому студенти-сироти, а також студенти з багатодітних і малозабезпечених сімей неодноразово отримують одяг, продукти харчування, включаються в списки  на оздоровлення за рахунок меценатів.

Просвітницько-виховна робота бібліотеки коледжу спрямована на вдосконалення індивідуальної, масової та інформаційно-просвітницької діяльності шляхом організації літературних вечорів, читацьких конференцій, вивчення запитів читачів, оформлення книжкових виставок, популяризації літератури, Особливої уваги заслуговує організація роботи студентів з самопідготовки шляхом використання інформації на електронних носіях.

Створення сприятливих умов для проживання та навчання – основа роботи гуртожитку. Пріоритетними завданнями роботи вихователів та студентської ради з мешканцями гуртожитку є формування норм спільного проживання та організації дозвілля студентів, сприяння розвитку самостійності та норм моралі. Провідними формами виховної роботи в гуртожитку є: бесіди-диспути на національно-патріотичну, правову, моральну тематику; вечори відпочинку, огляд преси та  обговорення газетних  статей, зустрічі з працівниками правоохоронних органів, соціальних служб для молоді, священиками, визначними людьми міста та  Коледжу.

Знаходиться гуртожиток за адресою: вул. Дорошенка, 18/а. В гуртожитку блочна система проживання, на блоці 8 кімнат, в яких проживають 2-3 студенти. Просторі кімнати обладнанні сучасними меблями, на кожному блоці кухні для приготування їжі, кімнати для особистої гігієни, кімната для самопідготовки, у якій є можливість збагачувати свої знання використовуючи Інтернет.

 

Усі мешканці гуртожитку дотримуються внутрішнього розпорядку. Місце проживання надається на період навчання в коледжі. Розподіл місць в гуртожитку здійснюється згідно рішення Ради гуртожитку та затверджується наказом директора.

Для належного дотримання умов проживання в гуртожитку працюють фахові працівники (комендант, вихователі, паспортист, чергові та тех. працівники).

Проживання у гуртожитку побудоване на самообслуговуванні та самоврядуванні студентів. Головним керуючим центром самоврядування в гуртожитку є його актив – Рада гуртожитку до якої входять: староста гуртожитку, старости блоків, які обираються на загальних зборах студентів.

Щоб  розширювати кругозір студентів Рада гуртожитку разом із працівниками гуртожитку проводять огляд-конкурс «На кращу кімнату», також вечори відпочинку з іграми, конкурсами та інші заходи.

 

Гуртожиток є одним із кращих серед закладів фахової перед вищої освіти в Івано-Франківській області.

Робота гуртожитку націлена не тільки на те, щоб створити комфортне місце проживання. Наша мета – створити сприятливий мікроклімат у студентському середовищі, навчити студента самостійності в побуті, виховати  відповідального громадянина, вірного товариша, порядну і чесну людину.

Вся робота в гуртожитку направлена на розвиток єднання студентської родини.

Поширти допис у соц.мережах: